Trúfne si Drucker pozrieť do očí Špirkovi?

Autor: Milan Lorinc | 22.3.2018 o 10:11 | Karma článku: 3,14 | Prečítané:  480x

Na začiatku mesiaca Marec 2018 sa pred slovenskú verejnosť s obavami o svoj život a život svojej rodiny, postavil jeden z najodvážnejších ľudí z prostredia, kde sa už neriešia fazuľky.

Vasiľ Špirko so svojou 18 ročnou praxou na pozícii špeciálneho prokurátora, hrdinsky predstúpil pred médiá a so zovretým hrdlom naložil ešte vtedajšiemu ministrovi vnútra Róbertovi Kaliňákovi, vrátane jeho obchodných partnerov - komplicov. Skutočnosti, ktoré odzneli z jeho úst boli extrémne závažné a v rámci princípov fungovania právneho štátu, ktorými sa bývalý premiér R. Fico oháňal, priam do neba volajúce.

Len pre pripomenutie, išlo o popis finančnej schémy v celkovom objeme 200 mil. €, ktoré mali byť “vytiahnuté“ z peňazí ministerstva vnútra SR. Nakoľko sa podľa jeho slov stratila akákoľvek dôvera PZ SR, konal tento odvážny prokurátor na vlastnú päsť, za čo mu bol prípad neskôr odňatý a voči jeho osobe podniknuté zo strany istých osôb kroky , ktoré sú nad rámec zdravej demokratickej spoločnosti.

Dnes sa z ministra zdravotníctva Druckera stane minister vnútra. Osoba, ktorá v tomto prostredí nemá absolútne žiadnu skúsenosť, čo sa však pri kvalitne a odborne obsadenom tíme poradcov na ministerstve vnútra dá ešte prepáčiť.  Čo sa však nedá prepáčiť a je to dopredu so 100% pravdepodobnosťou isté, že ani minister Drucker nebude tým, kto nájde odvahu ísť proti svojim. Proti tým, ktorí ho vo farbách strany SMER SD na daný post navrhli a nepochybujú o tom, že vie čo má robiť.

Kto má vnútro, má všetko. Rezort vnútra je najsilnejší zo všetkých, avšak jeho korupčná prehnitosť nemá šancu napraviť celospoločenský morálny úpadok a zmraziť, alebo úplne obmedziť korupčné a provízne správanie politických a iných podnikateľských elít s dosahom na politické špičky. V tomto štádiu to už nedokáže ani nový minister Drucker. Dokáže sa aspoň pozrieť do očí Špirkovi a riešiť toho, kto túto prehnitosť výrazne aktivoval? Nie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V pozadí detvianskej kauzy sa objavuje Kotleba a spravodajcovia

Firma z Bránikovho blogu robila čistky.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Ako nevidiaci zistí, že má šaty rovnakej farby

S čím všetkým sa musí nevidiaci vysporiadať.

Sĺpček Zuzany Kepplovej

Čo by mal Šefčovič pochopiť

Veru, nie sme ako Španieli.


Už ste čítali?