Čo nechápe Anton Danko?

Autor: Milan Lorinc | 8.9.2016 o 13:16 | Karma článku: 6,69 | Prečítané:  756x

Štátne symboly vo vstupnej hale Národnej rady SR začala strážiť Čestná stráž Ozbrojených síl SR. Tento nápad vznikol v hlave druhého najvyššieho ústavného činiteľa – Predsedu NR SR Andreja Danka zo strany SNS.

V mysli Antona Danka sa zrodila myšlienka, ktorej cieľom je budovanie národného povedomia a úcty k štátnym symbolom, pričom galéria štátnych symbolov má byť vnímaná ako národný oltár. Výborné.

Pri všetkej úcte k činnosti Čestnej stráže OZ SR však treba povedať, že toto “šaškovanie“ Čestnej stráže si mohol predseda NR SR odpustiť. Je tragédiou, ak p. Danko nechápe, že budovanie národného povedomia a samotnej úcty k štátnym symbolom nezačína pri štátnych symboloch v Národnej rade SR, ale niekde inde. Tento proces je dlhodobý a začína od základov, ktorým musí byť funkčný štát, fungujúci na princípe rovnosti pred zákonom a to pre všetkých občanov, nevynímajúc samotných politikov, poslancov s poslaneckou imunitou, ministrov, sudcov, prokurátorov, či prezidenta SR. Je to proces, ktorý na Slovensku od jej samotného vzniku zlyhával a opakovane zlyháva len na základe zneužívania politickej moci predstaviteľmi vládnej koalície, ale všetkými hore uvedenými.

Nie je možné vybudovať v občanoch patričnú úctu k štátu a jeho symbolom, ak samotní predstavitelia a tvorcovia národného povedomia sú sami jej przniteľmi.  Opakované zneužívanie moci vo svoj osobný prospech a svoju ochranu v neprospech pravidiel - zákonov, ktoré by mali byť rovnaké pre všetkých občanov tejto krajiny, nikdy nevybuduje úctu ani k štátnym symbolom, ani k politikom, ktorý aj v mene týchto symbolov reprezentujú našu krajinu doma, alebo v zahraničí.

Iba tá krajina, ktorá vo svojich občanoch na základe svojich morálnych skutkov konzistentne a dlhodobo buduje hodnoty založené na pravde, čestnosti a úcte k zákonu, môže následne budovať aj úctu k štátnym symbolom. Úctu, ktorá bude trvalá a nie prítomná len počas športových podujatí, kde je reprezentácia SR.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najdrahšiu kampaň mal Kusý, čísla za plagáty však nesedia

Most-Híd minul podľa oficiálnej správy na kampaň v župných voľbách najviac, no do nákladov zarátal aj sumy na vlastnú propagáciu.

KOMENTÁRE

Stačilo by, keby sa nekradlo. Základy politického hochštaplerstva

Politici neprestanú nepoctivo zavádzať.


Už ste čítali?