Čo nechápe Anton Danko?

Autor: Milan Lorinc | 8.9.2016 o 13:16 | Karma článku: 6,69 | Prečítané:  700x

Štátne symboly vo vstupnej hale Národnej rady SR začala strážiť Čestná stráž Ozbrojených síl SR. Tento nápad vznikol v hlave druhého najvyššieho ústavného činiteľa – Predsedu NR SR Andreja Danka zo strany SNS.

V mysli Antona Danka sa zrodila myšlienka, ktorej cieľom je budovanie národného povedomia a úcty k štátnym symbolom, pričom galéria štátnych symbolov má byť vnímaná ako národný oltár. Výborné.

Pri všetkej úcte k činnosti Čestnej stráže OZ SR však treba povedať, že toto “šaškovanie“ Čestnej stráže si mohol predseda NR SR odpustiť. Je tragédiou, ak p. Danko nechápe, že budovanie národného povedomia a samotnej úcty k štátnym symbolom nezačína pri štátnych symboloch v Národnej rade SR, ale niekde inde. Tento proces je dlhodobý a začína od základov, ktorým musí byť funkčný štát, fungujúci na princípe rovnosti pred zákonom a to pre všetkých občanov, nevynímajúc samotných politikov, poslancov s poslaneckou imunitou, ministrov, sudcov, prokurátorov, či prezidenta SR. Je to proces, ktorý na Slovensku od jej samotného vzniku zlyhával a opakovane zlyháva len na základe zneužívania politickej moci predstaviteľmi vládnej koalície, ale všetkými hore uvedenými.

Nie je možné vybudovať v občanoch patričnú úctu k štátu a jeho symbolom, ak samotní predstavitelia a tvorcovia národného povedomia sú sami jej przniteľmi.  Opakované zneužívanie moci vo svoj osobný prospech a svoju ochranu v neprospech pravidiel - zákonov, ktoré by mali byť rovnaké pre všetkých občanov tejto krajiny, nikdy nevybuduje úctu ani k štátnym symbolom, ani k politikom, ktorý aj v mene týchto symbolov reprezentujú našu krajinu doma, alebo v zahraničí.

Iba tá krajina, ktorá vo svojich občanoch na základe svojich morálnych skutkov konzistentne a dlhodobo buduje hodnoty založené na pravde, čestnosti a úcte k zákonu, môže následne budovať aj úctu k štátnym symbolom. Úctu, ktorá bude trvalá a nie prítomná len počas športových podujatí, kde je reprezentácia SR.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Remiášova vražda sa ešte dá vyšetriť. Pomôcť musia mafiáni

Polícia minulý rok obnovila vyšetrovanie Remiášovej vraždy, pretože vyšli najavo nové skutočnosti. Ani po roku zatiaľ nikoho neobvinila.

DOMOV

Anna Remiášová pri pomníku syna: Nikdy to nevzdám

Výročie vraždy si prišli k jeho pamätníku pripomenúť aj študenti.

KOMENTÁRE

Kažimír bude musieť siahnuť pod vankúš, aby naplnil Ficove sľuby

Bez zásahu do rozpočtu to nepôjde.


Už ste čítali?