Čo zbrane, sprísnime aj predaj nákladiakov!

Autor: Milan Lorinc | 15.7.2016 o 11:07 | Karma článku: 2,72 | Prečítané:  319x

14. júl 2016, Nice - Francúzsko, ďalší deň, ktorý sa zapíše do európskych dejín, ako deň hromadného zabíjanie civilného obyvateľstva v ich vlastnej krajine a to doteraz veľmi neobvyklou zbraňou – nákladným vozidlom.

Po posledných teroristických útokoch v Paríži sa EK rozhodla urýchliť proces sprísnenia držby zbraní v Európe. Ako sa vyjadril sám predseda EK - Jean Claude Juncker “Je nutné zabrániť tomu, aby sa zbrane dostali do rúk teroristov“ a preto chce, aby sa sprísnili kontroly na predaj a registráciu strelných zbraní.

Teoreticky je v poriadku, ak sa upraví legislatíva, ktorá zavedie väčší poriadok v celoeurópskom systéme predaja a kontroly strelných zbraní. V žiadnom prípade a to ani v budúcnosti, však nesmie byť zasahované do práv občanov, obstarať si legálne ručnú strelnú zbraň za predpokladu splnenia všetkých zákonne stanovených kritérií pre účely jej držby, alebo nosenia, či už pre ochranu svojej osoby, rodiny, alebo majetku.

Udalosť zo 14. júla 2016 jasne poukázala na to, ako je obyvateľstvo zraniteľné aj napriek veľkej prítomnosti ozbrojených príslušníkov francúzskej polície. V tomto prípade je možné naozaj polemizovať, či by na tejto tragédii niečo zmenil fakt, ak by sa medzi davom ľudí nachádzal aspoň jeden človek, legálny majiteľ zbrane pre účely jej nosenia, ktorý by dokázal zastaviť útočníka možno skôr než polícia, ktorá má v dave veľmi obmedzené a vysoko rizikové možnosti likvidácie útočníka, ale možno predsa, ten jeden človek mohol zmierniť rozsah počtu mŕtvych a zranených.

Treba zdôrazniť, že aj občania našej krajiny musia veľmi pozorne sledovať a prostredníctvom svojich volených zástupcov v európskom parlamente dôsledne tlačiť na to, aby nedošlo k iracionálnym zmenám systému, ktorý by im upieral právo držať, alebo nosiť zbraň legálne pre svoju ochranu. Je dôležité, aby systém, ktorého kostru bude tvoriť práve Európska Komisia, nespôsobila svojim diletantským rozhodnutím opačný efekt, akým by bolo odzbrojovanie obyvateľstva a vystavenie občanov teroristom, ktorých sa nariadenia a smernice EK nedotknú vôbec.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?