Self-destruction EÚ pokračuje

Autor: Milan Lorinc | 18.4.2016 o 10:50 | Karma článku: 6,91 | Prečítané:  205x

Ubehol už pomerne dlhý čas od slávneho, ale politicky neslávneho výroku nemeckej kancelárky Madam Merkel „ Alles willkommen“, ktorým si riadne zavarila.

Zavarila nielen v Nemecku, ale aj v ostatných členských štátoch, ktoré sú priamo dotknuté utečeneckou krízou. Tú, bohužiaľ sama Madam Merkel svojim nešťastným vyjadrením podporila a naštartovala v ešte väčšom rozsahu.

Napriek postupu času, ale aj tragickému sledu udalostí, ktoré sa v Európe odohrali v priebehu niekoľkých mesiacov sa Európska Komisia rozhodla, že je čas ísť ďalej vo svojej politickej neschopnosti a tak vymyslela, a dúfajme že to tak aj zostane, teda v hlavách výnimočných mysliteľov, že členským štátom bude treba odobrať právomoc rozhodovať o tom, či prijmú, alebo neprijmú utečencov a presunie si rozhodovacie právomoci do sídla všemohúcej a vševedomej šľachty v Bruseli.

V prípade, ak by došlo k schváleniu návrhu, kde by už jednotlivé členské krajiny museli akceptovať Bruselom určené a rozdelené počty utečencov, začala by sa jedna z najvážnejších etáp samo-deštrukcie EÚ, ako ju poznáme. Nie preto, lebo by na Slovensko, či do iných členských krajín prišli osoby s pochybným občianstvom tej, či onej krajiny, ale z dôvodu toho, že sa na základe rozhodnutia vyššej moci v Bruseli rozhodlo proti vôli ľudu danej krajiny. Rozhodlo o tom s kým, s akým počtom, s akou kultúrou, či akou mentalitou daného národa budú musieť žiť bok po boku.

Nemôžeme si nahovárať, že nejak bolo – nejak bude. Spolužitie s iným človekom nie je ako vypnutie hudby, ktorá ak ma už nebaví tak si ju vypnem, alebo preladím. Je to dlhodobý vzťah spolužitia ľudí v jednej krajine, ktorá už má hlboko zakorenené svoje zvyky, ale aj svoje starosti a preto si nemožno namýšľať, že sa situácia vyrieši postupne sama, len pumpovaním peňazí do danej krajiny na projekty a programy, ktoré majú týchto utečencov začleniť do danej spoločnosti jazykovo, vzdelanostne,  kultúrne, ale samozrejme aj finančne. Treba mať na pamäti aj samotný fakt, že rozdelenie týchto utečencov bude aj do krajín do ktorých oni sami nechcú ísť. Bude treba zabezpečiť niekoľko významných a rozsiahlych investícií do oblasti riešenia, okrem iných, aj bytovej otázky týchto osôb, čo závažne naruší  spokojnosť obyvateľov domácej krajiny, ktorí sú odsúdení na platenie hypoték, účtov za prevádzku bytu, či domu a závažným spôsobom prispeje k negatívnej a áno, aj nenávistnej atmosfére domácich občanov, voči takémuto vývoju situácie v ich domácej krajine.

Musíme si uvedomiť, že EK takýmto nátlakovým konaním sama zapríčiní v celej Európe, rozmach krajnej pravice a iných hnutí, ktoré možno ešte nie sú etablované do reálnej podoby funkčnej politickej strany, ku ktorým budú inklinovať nielen mladí ľudia s vyholenými hlavami s podobou futbalového chuligána, ale postupne aj bežní pracujúci občania, ktorí chodia do práce, platia si svoje účty, aby žili pokojne a slušne. Toto možno vnímať, ako najreálnejšiu podobu vývoja situácie v celej Európe a dovoľujem si tvrdiť, že so 100% istotou k tomu dôjde v strednej Európe, pričom politika týchto krajne pravicových strán, či hnutí bude založená na silnej proti-bruselskej agende s ktorou sa títo občania stotožnia a vo voľbách aj podporia.  Nárast takýchto strán a hnutí už potom nebude možné zastaviť ani ich zakazovaním, obmedzovaním ich činnosti, či ignoranciou ich prítomnosti, pretože nebude možné reálne odstrániť povinnosť za všetko platiť zo života občanov v porovnaní s tým, čo bude musieť zabezpečiť štát pre Európskou Komisiou alokované osoby v danej krajine.

Európska Komisia takýmto krokom závažne poškodí Európsku Úniu a jej občanov a sama schválením takejto rezolúcie prispeje k svojej postupnej samo-deštrukcii z ktorej už nebude cesty späť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?